کسب و کاربازاریابی استراتژیکدانش مدیریت
موضوعات داغ

بررسی صنعت دارو در جهان

تحلیل بازار داروی جهان بر اساس گزارشات مرجع بین امللی

صصنعت دارو در جهان شامل سه بخش تولید ، بازاریابی و توسعه می­باشد و اهمیت زیادی در اقتصاد جهانی دارد. آمریکا بازیگر اصلی صنعت دارو در جهان محسوب می­شود، چین در سال ­های گذشته، بالاترین نرخ رشد این بخش را از آن خود کرده است اما با این وجود، شرکت ­های دارویی آمریکا و اروپا در این حوزه پیشرو هستند.

حوزه دارو بیشتر از هر صنعتی به بخش تحقیق و توسعه خود وابسته است تا جایی که شرکت ­های مهم، گاهی تا ۲۰ درصد درآمد خود را در این بخش سرمایه­ گذاری می ­کنند.

صنعت “دارو سازی” پس از صنعت ” ارایه خدمات” بیشترین درصد “آینده محوری” را به خود اختصاص داده است. به عبارت دیگر در این صنعت توجه به دورنمای آینده و اتخاذ رویکرد آینده نگر از اهداف اصلی و پاسخی در جهت چالش های پیش رو در این صنعت است درصد تطبیق با زمان در این صنعت بیشتر بوده به گونه ای که این صنعت را به صنعتی پیشرو و همگام با تغییر و تحول تبدیل کرده است. صنعت داروسازی با شاخص ۷۴٫۴ درصد دومین رتبه پس از خدمات شرکتی را در میزان آینده محور بودن به خود اختصاص داده است.

در همین خصوص گزارش تحلیل صنعت دارو در جهان که بر پایه منابع معتبر بین اللملی تهی شده است را می توانید از اینجا دانلود نمایید .

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab
برچسب ها
مشاهده بیشتر

سعید ثابت قدم

سعید ثابت فدم مشاور ارشد بازاریابی استراتژِک و خدمات دکتری کسب وکار تحول دیجیتال Doctorate of Business Administration Digital Transformation

نوشته های مشابه

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن